Sonuç deklarasyonu yayımlandı Sonuç deklarasyonu yayımlandı
Eczacıların Güç Birliği Toplantısı Sonuç Deklarasyonu yayımlandı.  Deklarasyon şöyle:   Eşitsizliklere Karşı Kooperatiflerle Dayanışma Zamanı Güvenli ve adil bir ekonomik geleceğin teminatı olan eczacı... Sonuç deklarasyonu yayımlandı

Eczacıların Güç Birliği Toplantısı Sonuç Deklarasyonu yayımlandı.

 Deklarasyon şöyle:
 
Eşitsizliklere Karşı Kooperatiflerle Dayanışma Zamanı
Güvenli ve adil bir ekonomik geleceğin teminatı olan eczacı kooperatifleri; ekonomideki eşitsizliklere dur diyen, kâr hırsıyla hareket eden yapıların karşısında durma şansı veren gücünü eczacılardan alan ekonomik birer örgütlenme modelidir.
Yaklaşık 40 yıllık mazisi olan EDAK Ecza Koop.; üretim ve dağıtım tekellerine karşı eczacının öz gücüyle kurulmuş ve eczacı kooperatifçiliği hareketinin öncüsü olmuştur. EDAK, eczacının en zor zamanında eczacıya umut olmuş, küresel tekellere karşı eczacının can simidi olarak konumlanmıştır. Kooperatifler var olduğu sürece eczacılar tekellere karşı ayakta durabilecek ve varlıklarını koruyabileceklerdir.
EDAK zor zamanlarda binbir zorlukla kurulmuştur, ömrünü kooperatif hareketine adamış Ecz. Işık Boyacıgiller’in emanetidir. Eczacı kooperatifçiliği hareketinin öncü kuvveti olan EDAK’ı korumak, yaşatmak, geliştirmek ve yeniden şahlandırmak tarihsel görevimizdir.
Gün, dayanışma ve birlik günüdür. Gün, Ecz. Işık Boyacıgiller’in mirası olan EDAK’ı yaşatmak için elimizi taşın altına koyma günüdür.
TEKB
İSTANBUL ECZA KOOP
EDAK
BEK
ESKİŞEHİR ECZA KOOP
GEK
FARMAKOOP
ÇEKOOP

İlgili Yazılar