ÇEKOOP’TAN SİGARA BIRAKMA EĞİTİMİ ÇEKOOP’TAN SİGARA BIRAKMA EĞİTİMİ
Çevreci Eczacılar Kooperatifi tarafından Manisa’nın Salihli İlçesi’nde Aromaterapi Eğitimi eczacılar ve doktorların katılımıyla gerçekleştirildi. Eğitimi veren Ecz. Hülya Kayhan, aromatarepi ürünü uçucu yağlardan hazırlanan... ÇEKOOP’TAN SİGARA BIRAKMA EĞİTİMİ

Çevreci Eczacılar Kooperatifi tarafından Manisa’nın Salihli İlçesi’nde Aromaterapi Eğitimi eczacılar ve doktorların katılımıyla gerçekleştirildi. Eğitimi veren Ecz. Hülya Kayhan, aromatarepi ürünü uçucu yağlardan hazırlanan karışımın sigarayı bıraktırmada etkili olduğunu söyledi.

Manisa’nın Salihli İlçesi’ndeki Lidya Sardes Hotel’de gerçekleşen Aromaterapi Eğitimine eczacılar ve doktorlar katıldı. Aromaterapi üzerine çalışmalar yapan Eczacı Hülya Kayhan tarafından verilen eğitim iki gün sürdü. Eğitimlerde aromaterapi ürünlerinin etki mekanizmasını, nasıl formüle edildiğini ve sonuçlarını anlatan Kayhan, konvansiyonel tıpta tam olarak karşılığı bulunamayan çok özel durumlar da aromaterapinin tamamlayıcı tedavi olarak kullanıldığını söyledi.

 

Aromaterapi ile sigara bıraktılar

Doğru ellerde kullandığı takdirde bitkilerin tamamlayıcı tedavide önemli bir rol oynadığını ifade eden Kayhan, “Aromaterapik yağlarla yapılan karışım, tiryakilerin sigarayı bırakmasında oldukça ektili oluyor. Karışımda yer alan geraniol isimli uçucu bir yağ molekülü keyif verici etki sağlıyor. Bu formülde Bergamot ve Elemi gibi uçucu yağlar da yer alıyor. Bu karışım hakkında danışmanlık yapan bir çok eczacı arkadaşımız da sigarayı bıraktı” dedi. Kayhan, uçucu yağların karşınızdaki insana karşı kötü düşünceler beslemeyi engelleyen bir özelliği olduğunu da sözlerine ekledi. ÇEKOOP olarak verdikleri eğitimlere gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını belirten ÇEKOOP Başkanı Ecz. Şule İlkkurşunlu, üye eczaneleriyle birlikte geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir doğa, dünya bırakmak için çalıştıklarını söyledi. İlkkurşunlu, ÇEKOOP olarak üye eczacılarına eczacılık alanında yeni bilgileri aktarmak için de çalışmalar yürüttüklerini söyledi. İlkkurşunlu, verdiği eğitim ile eczacılara katkı sunan Ecz. Hülya Kayhan’a teşekkür etti.

İlgili Yazılar