Dünyayı yöneten güçler, böl parçala, küçült ve yönet teorisiyle hareket etmektedir. Ülkemizde son yıllarda yaşanan insanlık dışı olaylar, darbeler bu senaryoların hızlandırıcı parçalarıdır. Bu...

Dünyayı yöneten güçler, böl parçala, küçült ve yönet teorisiyle hareket etmektedir. Ülkemizde son yıllarda yaşanan insanlık dışı olaylar, darbeler bu senaryoların hızlandırıcı parçalarıdır. Bu güçler Türkiye ve bölgeyi federasyonlaştırma çabasındadır. Bu güçlerin etkisinden kurtulmaya çalışan Türkiye’nin bu zorlu mücadeleyi sürdürmesi çocuklarımızın geleceği için şarttır. Bu mücadelenin kazanılmasının yolu da birlik ve beraberlikten geçer.

Gün birlik olma zamanıdır. Hangi kökenden gelirse gelsin, bu vatan topraklarında yaşayan, ne mutlu Türk’üm diyen ve ay yıldızlı al bayrağı, bayrağım diye benimseyen herkesi kucaklayalım.

Çocuklarımıza gelecekte yaşanacak bir ülke bırakmak için

AYAĞA KALK VE MÜCADELEYE DEVAM TÜRKİYEM…

PharmaSea 2017’ye hazır mısınız?

Bu yıl ikincisi yapılan PharmaSea 2016 Gemide Eczacılık Kongresi, 174 eczacı ve aileleriyle beraber 400’ün üzerinde katılımla gerçekleşti. Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Aret Vartanyan’ın konuk konuşmacı olarak katıldıkları kongrede eczacılar sabah kongreyi takip ederken, öğleden sonra ise adalardaki tarihi ve kültürel yerleri gezme imkanı buldular.

Ülke açısından da zor bir dönemde, gerçekleştirmeye çalıştığımız böylesine büyük bir organizasyondan başarıyla ve alnımızın akıyla çıkmak en büyük mutluluk.

Başta Kongre Bilim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Ekrem Sezik olmak üzere, diğer tüm konuşmacılarımıza, organizasyona iştirak eden Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ve oda başkanlarımıza müteşekkirim.

Ayrıca bu yıl ana sponsorumuz olarak bize destek olan Selçuk Ecza’ya da teşekkürü bir borç bilirim.

Organizasyonun sonucunda yapılan anketin yüzde 99 memnuniyet oranında olması bizi her ne kadar mutlu etse de, bir sonraki organizasyon için çıtayı düşürmemek adına ne kadar çok mücadele etmemiz gerektiği baskısını da omuzlarımıza yüklüyor.

2017 PharmaSea için şimdiden çalışmalara başladık bile. Size hemen bir tüyo vereyim. 2017 rotası büyük ihtimalle, İzmir, Midilli, Selanik, Mikonos ve Kos (İstanköy) den oluşacak. Tarih aralığı da 25 temmuz haftası. 2016’yı kaçıranlar şimdiden 2017 ajandalarına not etsinler.

Şimdi Altın Havan zamanı

Eczacı Dergisi ve Novi Medya olarak bizde organizasyon bitmez. Şimdi sıra ilaç ve eczacılık sektörünün Oscarları olan Altın Havan Ödülleri’nde.

Yazarımız Ecz. Levent Kamacık anısına düzenlemeye başladığımız Altın Havan Ödülleri, geçtiğimiz 6 yıl içinde sektörde çok önemli bir noktaya geldi.

Eczacı Dergisi’nin bu başarılı organizasyonu, gücünü jürisinden alarak bu büyük projeye başlamıştır. Ancak geldiğimiz noktada, Altın Havan markamız diğer tüm markalarımızı geçmiştir. Belli ki, 2010 yılından bu yana Altın Havan Ödüllerini alanlar ödülün değerini artırmış ve bu farkı yaratmışlardır.

Altın Havan Ödüllerine son başvuru tarihi 30 Eylül’dür.

25 Eylül Dünya Eczacılık Gününüzü kutlarım.

Sevgi ve saygılarımla,

İlgili Yazılar