Ücretsiz İlaç Danışma Merkezi İle Hastalar Bilinçli İlaç Kullanıyor Ücretsiz İlaç Danışma Merkezi İle Hastalar Bilinçli İlaç Kullanıyor
İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde, İlaç Danışma Merkezi Eczacı kadrosu yenilendi. Hastane Eczacılarından Betül Akçay’ın getirildiği merkezde, hastalara ilaçlarını nasıl kullanmaları ve ilaçlarını kullanırken nelere... Ücretsiz İlaç Danışma Merkezi İle Hastalar Bilinçli İlaç Kullanıyor

İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde, İlaç Danışma Merkezi Eczacı kadrosu yenilendi. Hastane Eczacılarından Betül Akçay’ın getirildiği merkezde, hastalara ilaçlarını nasıl kullanmaları ve ilaçlarını kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiği, ilaçlarının etkileri – olası yan etkileri, hangi durumlarda hekime/eczacıya başvurmaları gerektiği, ilaçlarının saklama koşulları ve ilaç uygulama yöntemi detaylı bir şekilde anlatılıyor.

İlaç Danışma Merkezi’mize herkesi bekliyoruz

Hasta, İlaç Danışma Merkezi’ne başvurduktan sonra kullandığı tüm ilaçların bilgilerini eczacıya vererek ilaç-ilaç ve ilaç-besin etkileşimleri karşılaştırmalı olarak değerlendiriliyor. Konu ile ilgili bilgi aktaran Eczacı Betül Akçay ’’İlaç danışma merkezimiz yaklaşık bir yıldır sağlık tesisimizde faaliyet göstermektedir. Hastaların mevcut ilaç tedavisinden en iyi düzeyde yararlanabilmesi için hasta eğitimi ve izlemi yapıyor, gerekli olduğunda hekimler ve diğer sağlık mesleği mensuplarıyla temas halinde bulunuyoruz. Hastalarımıza ilaçları hakkında bilgi vermenin yanı sıra, kullandıkları tıbbi cihazlar (nebülizatör, inhaler vs.) egzersiz, diyet, hijyen gibi konularda duyabilecekleri gereksinimler için destek oluyor, gerektiğinde hastayı hekime yönlendiriyoruz. İlaçları hakkında detaylı bilgi almak isteyen tüm hastalarımızı , ayaktan ya da yatan hasta veya hasta yakını, ilaç danışma merkezimize bekliyoruz’’ dedi.

Ücretsiz ilaç danışmalığı ile ilaçlar bilinçli kullanılacak 

Hastalar ve hasta yakınları hiçbir ücret ödemeden, poliklinik kaydı almadan, haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde İlaç Danışma Merkezi’ne başvuruda bulunabilorlar. Eczacılarımız tüm vatandaşlar ( Hastanede muayene olan – olmayan ) hasta-hastalık ayırt etmeksizin ilaç danışmanlığı hizmeti veriliyor.

İlgili Yazılar