TEB Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Recep Akdağ’ı Ziyaret Etti TEB Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Recep Akdağ’ı Ziyaret Etti
Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ve Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Recep Akdağ’ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette... TEB Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Recep Akdağ’ı Ziyaret Etti

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ve Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Recep Akdağ’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Akdağ’a Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’ın sorumluluğunda bulunan geçici koruma altındaki kişilerin reçetelerinin karşılanması hususunda eczacıların yaşadığı sıkıntılar aktarıldı.

Görüşmeyle ilgili TEB’in yaptığı açıklamam ise şu şekilde: “SGK ile bağıtlanan Protokol’ün 7.18 Maddesinde yer alan AFAD, SGK ve TEB arasında imzalanacak ortak Protokol’ün imzalanması ve vakit kaybetmeksizin yürürlüğe girmesi talebimiz iletildi. Talebimizi dikkatle dinleyen Sayın Başbakan Yardımcısı, ortak Protokol’ün vakit kaybetmeden imzalanabilmesi hususunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu ile görüşme gerçekleştirerek gerekli adımların atılacağını ve AFAD-SGK-TEB Protokolünün en yakın zamanda imzalanacağını bildirdi.

 

 

Yorum Bulunamadı

Aşağıdaki Yorum bırakmak için ilk olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar