Şehir Hastanesine Eczane Planı İptal Edildi Şehir Hastanesine Eczane Planı İptal Edildi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Hastanesi içerisinde eczane dükkanları yapılmasını öngören Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın plan tadilatı iptal edildi. Bilindiği gibi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından... Şehir Hastanesine Eczane Planı İptal Edildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Hastanesi içerisinde eczane dükkanları yapılmasını öngören Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın plan tadilatı iptal edildi.

Bilindiği gibi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesi karşısında yapılan eczane dükkanları ihale yoluyla yüksek fiyatlarla satılmış, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da Mehmet Özhaseki’nin Bakanlığı döneminde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni by-pass ederek Şehir Hastanesi içerisinde yeni eczane dükkanları planlamıştı.

Dükkan alan vatandaşların isyan ettiği bu durum, Özhaseki-Çelik sürtüşmesinin bir yansıması olarak da yorumlanmış, Büyükşehir Belediyesi’nden dükkan alan vatandaşlar, AK Parti Bayramlaşma programı sonrasında Özhaseki’den yardım istemelerine rağmen Özhaseki’nin tepkisiyle karşılaşmışlardı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesi karşısında yapılan ve ihale ile yüksek fiyatlarla satılan eczane dükkanlarına rağmen Özhaseki’nin Bakanlığı döneminde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın böyle bir plan tadilatı yapmasına kimse akıl sır erdirememiş, çeşitli dedikodular da gündeme getirilmişti.

Şimdi de Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Kayseri Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yanısıra Büyükşehir Belediyesi’nden ihale ile arsa alan 27 kişinin itirazları üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kocasinan İlçesi Şeker Mahallesi 7093 ada üzerinde yaptığı 1/5000 Nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama İmar Plan Değişikliği’ni iptal etti.

İlgili Yazılar