Şehir Hastaneleri Bulmacası Şehir Hastaneleri Bulmacası
Şehir hastanelerinin alanı içinde eczane açılması konusundaki tartışmalar son günlerde gündemde oldukça geniş yer buldu. Geçerli mevzuata göre Şehir Hastaneleri içine, bahçesine veya herhangi... Şehir Hastaneleri Bulmacası

Şehir hastanelerinin alanı içinde eczane açılması konusundaki tartışmalar son günlerde gündemde oldukça geniş yer buldu. Geçerli mevzuata göre Şehir Hastaneleri içine, bahçesine veya herhangi bir eklentisine eczane açılması mümkün değil. Hatta bu konuda alınmış bir Danıştay kararı da var. Ancak son haberlere göre, Kayseri, Yozgat ve Adana’da mevzuat engelini arkadan dolaşarak aşmak için çeşitli girişimler yapıldığı yolunda çeşitli iddialar var.

Bu haberlerle ilgili Kayseri Eczacı Odası yetkilileri bir açıklama yaparak konuya açıklık getirmeye çalıştı. Açıklama da ise şu ifadeler yer aldı: “6 Temmuz 2018 tarihli BİRGÜN gazetesinin manşetinde yer alan ve gerçek manada hiçbir haber kaynağı belirtilmeyen, haber ahlak ve etiğine uymadan yazılmış olan ithamları üzülerek takip etmiş bulunmaktayız.

Söz konusu gazetede çıkan haber ile ilgili Odamız Yönetim Kurulu ve Yetkili Organlarınca hiçbir zaman, hiçbir yerde ve hiçbir şekilde resmi veya gayri resmi görüşme, röportaj ve beyanat verilmemiştir.

Tarafımıza böyle bir görüşme için ve görüş almak için müracaatta dahi bulunulmamıştır. Bu konuda Odamızca gerekli tüm hukuki işlemler başlatılarak takipçisi olunacaktır.

Odamız Üyesi Sayın Ecz. Ş.Elif ÖZHASEKİ KEMALOĞLU, Kayseri Devlet Hastanesi bölgesinde 15 yıla yakın bir süredir eczacılık mesleğini icra etmektedir. Haberde adı geçen bu yer ile ilgili olarak Üyemiz Sayın Ecz. Ş. Elif ÖZHASEKİ KEMALOĞLU’nun mesleğini burada icra etmek adına Odamıza herhangi bir müracaatı ve girişimi olmamıştır.

Habere konu olan Şehir Hastaneleri ile ilgili olan düzenlemeler hakkındaki görüşlerimiz yetkili mercilere ve Türk Eczacıları Birliği’ne Yönetim Kurulumuz tarafından iletilmiştir.

Bu ve benzeri asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini bildirir, ve konunun takipçisi olacağımıza siz kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 

İlgili Yazılar