Seçimlerde Son Perde Kapandı Seçimlerde Son Perde Kapandı
Her 2 yılda bir yapılan bölge eczacı odaları seçimli genel kurulları 1 Ekim 2017 yapılan 9 oda seçimi ile sona erdi. Bölge eczacı odaları... Seçimlerde Son Perde Kapandı

Her 2 yılda bir yapılan bölge eczacı odaları seçimli genel kurulları 1 Ekim 2017 yapılan 9 oda seçimi ile sona erdi.

Bölge eczacı odaları seçimli genel kurularından son 9 odanın sonuçları şu şekilde belirlendi:

Antalya Eczacı Odası: Tek liste ile seçime gidildi. Mevcut Başkan Ecz. Tolgar Akkuş ve listesi göreve devam edecek.

Burdur Eczacı Odası: Tek liste ile seçime gidildi. Mevcut Başkan Ecz. Şükrü Şener ve listesi güven tazeledi.

Denizli Eczacı Odası: Denizli Eczacı Odası’da seçimlere tek liste ile giden odalardan oldu. Mevcut Başkan Ecz. Osman Özdemir ve listesi göreve devam edecek.

Diyarbakır Eczacı Odası: Diyarbakır Eczacı Odası’nda başkanlık için 3 liste yarıştı. Mevcut Başkan Ecz. Ferat Değer ve ekibi seçimi kazanan taraf oldu.Seçime katılan diğer 2 liste de TEB Delegasyonu aday listesinde bulunan Ecz. Cevdet Kara, yüksek oy alarak TEB delegasyonuna seçildi.

Edirne Eczacı Odası: Edirne Eczacı Odası seçimlere tek liste olarak gitti. Mevcut Başkan Cenk Kes güven tazeledi.

Şanlıurfa Eczacı Odası: 2 liste ile seçime gidildi. Mevcut yönetim ekibi seçimi kazandı. Ecz. Mahmut Dolap Başkanlık görevini bıraktı, TEB delegesi seçildi. Yeni dönemde Ecz. Süleyman Acar Başkanlık görevini yapacak. Diğer listenin Başkan adayı Ecz. Mehmet Fitki hem yönetimde hem de delegasyonda listeyi delerek, hem yönetime hem de delegasyona girdi.

Erzurum Eczacı Odası: Tek liste ile seçime gidildi. Mevcut Başkan Ecz. Hasan Fehmi Altıntaş güven tazeledi. Altındaş bu dönemle birlikte 24 yıldır başkanlığı yaptığı görev süresini 26 yıla çıkarmış oldu.

Trabzon Eczacı Odası: Trabzon Eczacı Odası’nda tek liste ile seçime gidildi. Mevcut Başkan Ecz. Halit Hezkıl Uslu güven tazeledi.

Zonguldak Eczacı Odası: Zonguldak Eczacı Odası’nda 2 liste ile seçime gidildi. Mevcut Başkan Ecz. Ayşegül Kara kazanan taraf oldu.

İlgili Yazılar