OZ Pharma Sektöre Merhaba Diyor OZ Pharma Sektöre Merhaba Diyor
OZ Pharma İlaç ve Kozmetik A.Ş Kurucu Ortağı Özenç Şenol İlaç alanında 12 yıllık Ar-Ge deneyeminin ardından kendi start-up firmasını kurmaya karar verdi. Özenç... OZ Pharma Sektöre Merhaba Diyor

OZ Pharma İlaç ve Kozmetik A.Ş Kurucu Ortağı Özenç Şenol İlaç alanında 12 yıllık Ar-Ge deneyeminin ardından kendi start-up firmasını kurmaya karar verdi.

Özenç Şenol, ilaç alanında edindiği uluslararası proje deneyimini kendi firmasına aktarmak amacıyla yola çıkıyor. Firmanın kurucu ortağı Özenç Şenol birçok endikasyonda 40’ın üzerinde jenerik ürünü geliştirmiş. Kimya Lisans ve Eczacılık Yüksek lisans eğitimi var.

Adı OZ büyücüsünden ilham alarak kurulan firmanın amacı Dermatoloji alanında kalarak bu alanda etkin ürünleri Türkiye, Avrupa ve MENA bölgesi pazarına sunmak. Niş Dermatoloji alanında ve   geniş pazarda olmak. İlk etapta 2 formu olan Narted Liquid adlı ürünleri ile etkili olmak istiyorlar. Sonrasında bu ürüne bağlı farklı formlar ve farklı endikasyondaki ürünleri bünyelerine katarak büyüme hedefindeler. Firma 5 milyon TL yatırım bütçesi  ve 5 yıllık bir planlama ile yola çıktı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Özenç Şenol, “2007 yılında İngiltereye gittiğimde  bir arkadaşımın koluna kaynar su dökülmüş ve 2. Derece bir yanık olmuştu. Burada yanan bölgenin  sarılarak tedavi edildiğini görünce doktora neden diye sorduğumda ikinci gerekçesi ilgimi çekmişti. Hava ile olan teması kesmek. Aslında ürünün temel geliştirme mantığı bu kavram üzerine kurulu. Farmasötik Kimyadaki isimlendirmesi ile Anti-Oksidan aktivite. Sonrasında bu konu üzerine yüksek lisansımda çalıştım. Birçok patent ve yayın okumam sonrasında ürünü geliştirdim ve patentini aldım. Ürünün ismini Narted koydum ve tescilledim. Ürünün çıkış amacı, sızıyı alma, hızlı rejenarasyon sağlama ve izleri gidererek 3’lü etkiyi sağlamak” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar