Öğrencilere akılcı ilaç anlatılacak Öğrencilere akılcı ilaç anlatılacak
Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Akılcı ilaç kullanımı” ve hijyen” etkinlikleri protokolü imzalandı. Trakya Üniversitesi rektörlük binasında düzenlenen imza törenine Trakya Üniversitesi Rektörü... Öğrencilere akılcı ilaç anlatılacak

fft81_mf4123640Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Akılcı ilaç kullanımı” ve hijyen” etkinlikleri protokolü imzalandı.

Trakya Üniversitesi rektörlük binasında düzenlenen imza törenine Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Bayrak katıldı.

Rektör Yörük, “İlacını doğru kullan”  ve “Mikroplara geçit yok” seminerlerinin Eczacılık Fakültesi akademisyen kadrosu tarafından verileceğini belirtti.

Özcan da üniversite ile her alanda işbirliği içinde bulunduklarını belirtti. Özcan, “Öğrencilerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi konusunda, üniversitemizden akademik manada çok yararlanıyoruz, bu projede bunlardan biri uygulanacak proje 2 ay sürecek ve Türkiye ‘de bir ilk olacak” dedi.

Dekan Bayrak da, imzalanan protokol ile Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrencilerin “Akılcı İlaç Kullanımı” ve “Hijyen” konularında bilgilendirilmelerini sağlayacaklarını, belirlenecek pilot okullarda seminerler verilerek öğrencilerin bilgilendirileceğini söyledi.

Daha sonra protokol Yörük, Özcan ve Bayrak tarafından imzalandı.

Protokol kapsamında Edirne’deki okullarda öğrenim gören öğrencilere “Akılcı İlaç Kullanımı” ve “Hijyen” konularında seminerler verilerek bilgilendirilmeleri sağlanacak.

Yorum Bulunamadı

Aşağıdaki Yorum bırakmak için ilk olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar