MS’te çığır açan ilaçlar yolda! MS’te çığır açan ilaçlar yolda!
Dünya MS Haftası’nda çığır açan tedavilerin müjdesi verildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Murat Terzi, MS hastalığının korkulacak bir hastalık olmadığını ve erken... MS’te çığır açan ilaçlar yolda!

Dünya MS Haftası’nda çığır açan tedavilerin müjdesi verildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Murat Terzi, MS hastalığının korkulacak bir hastalık olmadığını ve erken teşhis durumunda olumlu sonuçlar alındığını belirtirken, “2017’nin sonu, 2018’in başında çığır açacak bu tedavileri bekliyoruz. ” haberini de paylaştı.

Dünya MS Haftası’nda MS’te çığır açan tedaviler gündeme taşındı. MS tedavisinde heyecan verici gelişmeler olduğunu müjdeleyen Doç. Dr. Murat Terzi, MS korkulacak ve endişelenecek bir hastalık değil. Erken dönemde tanısı konulduğunda, tedavisi planlandığında ve hastalık belirli aralıkla kontrol edildiğinde iyi seyir gösterebiliyor. MS tedavisinde yeni bir çağa giriyoruz. Yılda bir ya da iki doz kullanılacak, hap şeklinde ilaçlar gündemde. 2017’nin sonu, 2018’in başında çığır açacak bu tedavileri bekliyoruz. ” dedi.

Dünya MS Günü, ‘MS’li yaşam’ sloganıyla küresel dayanışma ve geleceğe yönelik umutlarla kutlanandı. MS üzerine uzun yıllara dayanan deneyime sahip Merck’in düzenlediği toplantıya, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Terzi, sosyal medya üzerinden görüntülü olarak Merck MEA Bölgesi Nöroloji Tedavi Alanı Başkanı Nazih Ammoury ve Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer katıldı.

 

İlgili Yazılar