Merakla Beklenen İki İlde Mevcut Başkanlar Yola Devam Edecek Merakla Beklenen İki İlde Mevcut Başkanlar Yola Devam Edecek
Bölge Eczacı Odaları 2017 seçimli genel kurulları arasında en çok merak edilen illerden olan İstanbul ve İzmir Eczacı Odaları seçimleri sonuçlandı. Seçimlerin kesin sonuçlarına... Merakla Beklenen İki İlde Mevcut Başkanlar Yola Devam Edecek

Bölge Eczacı Odaları 2017 seçimli genel kurulları arasında en çok merak edilen illerden olan İstanbul ve İzmir Eczacı Odaları seçimleri sonuçlandı. Seçimlerin kesin sonuçlarına göre her iki ilde de mevcut başkanlar güven tazeledi.

Sonuçları merakla beklenen İstanbul ve İzmir Eczacı Odaları seçimleri sonuçları belli oldu. Bugün 09.00 başlayıp 17.00’da sona eren oy verme işlemi sonucunda İstanbul Eczacı Odası’nda Ecz. Cenap Sarialioğlu, İzmir Eczacı Odası’nda Ecz. Tuncay Sayılkan bir kez daha başkan seçildi.

İstanbul’da 4 liste yarıştı 

İstanbul Eczacı Odası başkanlığı için 4 liste yarıştı. Yoğun katılımın olduğu seçimler sonucunda İstanbul Eczacı Hareketi adayı ve mevcut başkan Ecz. Cenap Sarialioğlu 1732 oy alarak tekrar başkan seçildi. Sarialioğlu’nu, Çağdaş Eczacılar Birliği adayı Ecz. A. Semih Güngör 957 oyla takip etti.

Çağdaş Eczacılar Platformu adayı Ecz. Ferda Göçener 497 oy alırken, Yeniden Eczacılık Platformu adayı Ecz. Mürşit Koçtürk ise 459 oy aldı.

İzmir’de kazanan Sayılkan oldu

Seçim sonucu merakla beklenen bir diğer ilde 2 listenin yarıştığı İzmir’di. Seçim sonucunda 695 oy alarak mevcut başkan Ecz. Tuncay Sayılkan yeniden başkan seçildi. İzmir Eczacı Hareketi adayı Ecz. Barış Özgen ise 565 oy aldı.

İlgili Yazılar