Kocaeli Yönetimi Tekrar Aday Kocaeli Yönetimi Tekrar Aday
Kocaeli Yönetimi Tekrar Aday Kocaeli Eczacı Odası’nda 2015 yılında seçilere göreve gelen Ecz. Bilal Arpacı yaptığı basın açıklaması ile eylül ayında yapılacak olan seçimlerde... Kocaeli Yönetimi Tekrar Aday

Kocaeli Yönetimi Tekrar Aday

Kocaeli Eczacı Odası’nda 2015 yılında seçilere göreve gelen Ecz. Bilal Arpacı yaptığı basın açıklaması ile eylül ayında yapılacak olan seçimlerde başkanlığa yeniden talip olduğunu açıkladı.

Oda seçimleri bu yıl eylül ayında yapılacak. Seçim tarihin yaklaşması ile birlikte adaylarda belli oluyor. Bunlardan biri de Kocaeli Eczacı Odası Başkanı Ecz. Bilal Arpacı başkanlığa tekrar aday olduğunu ifade etti. Arpacı yaptığı açıklamada, “20 Eylül 2015 tarihinde yapılan olağan seçimli kongresinden sonra çalışmalarımıza yeni katılan arkadaşlarımızla kaldığımız yerden devam ederek bugüne kadar sürdürdük. Oda yürütme kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımız sıfatlarından ari, üyelerinden aldığı sorumluluğu yerine getirmek için geçmişte öğrendiklerini günün ve geleceğin gerekliliklerini dikkate alarak yerine getirmek için amatör ruhla mesleğimizin gelişimi adına sorumlulukla görevini yerine getirmiştir. Mevcut Eczacı Odaları içerisinde genç meslektaşlarının fikirlerine saygı gösteren projelerinin gerçekleşmesi için onları yüreklendiren gelecekte de mesleğimizin yapılabilirliğin savaşını vereceğine inandıklarının arkasında durmaktan çekinmemiştir. Demokrasinin ihtiyacı olan seçimleri layıkıyla yerine getirmiş, emsallerine göre fazla sayıda ve farklı yöneticilerin bulunduğu, koltukların veya sıfatların önemsiz, faydasallığın değerli olduğu etik ve deontolojik davranan kendisinin değil mesleğinin geleceğini önceleyen, mesleğimizin misyon ve vizyonuna uygun meslektaşlarımızın katkılarıyla bugünlere gelinmiştir. Ayrıca Odamızın var olan Kurumsal Kimliği güçlendirilmiş ve yaptığı projelerle örgütün içinde sayılı eczacı odaları arasında yer almıştır almaya da devam edecektir” dedi.kocaeil

Mesleğimiz için doğruları savunacağız

Hırsın aklın önüne geçmeyeceğini ifade eden Arpacı, “Türk Eczacıları Birliği’nin Büyük Kongrelerinde yıllarca tutunduğu tavrı demokrasinin ölçütünde birlik çatısı altında bulunan meslektaşlarına layık hiçbir zaman ayrıştırmadan hırsların aklın önüne geçmediği mesleğimiz için doğruları savunan bir oda olarak içinde bulunduğumuz yapıyla aday olduğumuz seçimlerde odamızın eski Başkanı Sinan Usta ve eski Genel Sekreterimiz Muzaffer Aydınoğlu seçilmiş ve Odamız Türk Eczacıları Birliği’nde İkinci Başkanlık düzeyinde temsil edilmeye başlanmıştır. Başta odamızın kurucuları olmak üzere tüm yönetim kurullarında komisyonlarda çalışan ve destek olan meslektaşlarımıza teşekkür eder ebediyete intikal eden meslektaşlarımızı huzurunuzda saygıyla yad ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gemiyi son ana kadar terk etmeyeceğiz

Benimseyecekleri yönetim şekli hakkında bilgiler veren Arpacı, “Sorunlarımızın çözümü için her meslektaşın fikirlerine ve eleştirilerine açık, herkesin katkı koyabildiği, sorumluluk almaktan çekinmeyen, gemisini son ana kadar terk etmeyecek bir yönetim anlayışıyla çalışmalarımızı yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu ve yönetim ilkeleri şöyle sıraladı:

Sadece söylemlerde kalmayan bunların hayata geçirilmesi için alt kurullarıyla beraber hareket eden aktif bir ekip ruhuyla çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

Aynı yönetimlerle değil sadece meslek hafızasının korunduğu geçmişinden dersler çıkarıp geleceğine ışık olan bir yönetim olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Mesleki sorunlarımızın çözümü için gerekli adımları atmaktan geri durmadan meslektaşlarının birlikteliğinden doğan güçle hareket ettik ve etmeye devam edeceğiz.

Birlikteliğimizden aldığımız güç ve hukuk büromuzun desteğiyle haksız uygulamalar karşında mücadele verdik ve yılmadan yorulmadan vermeye devam edeceğiz.

Mesleğimizin her alanda gelişimi için konusunda uzman güncel bilgilerle donanmış kişi veya kurumlardan destek ve eğitimler aldık ve yeni dönemde de almaya devam edeceğiz.
Kurum veya kuruluşlarla meslektaşlarımızın çıkarlarını göz önünde tutarak gerekli iletişi sağladık, gerektiği yerde de gerekli mücadeleyi verdik ve vermeye devam edeceğiz.

Sadece serbest eczacılarımız için değil diğer alanlarda çalışan üyelerimizin sorunlarını da çözmek için başlattığımız çalışmalara bütün meslektaşlarımızın katkısıyla devam edeceğiz.

Hastalarımızın nöbetçi olan eczanelerimize kolay ulaşabilmesi için ürettiğimiz E- Bilgi Nöbet Ekranlarının Kamu Hastanelerimizde de kurduk. Ülke genelinde de yaygınlaşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hastalarımızın ilaçlarını kulaktan dolma bilgiler yerine doktora başvurarak eczacılarımızın danışmanlığında alması, ilaçlarını doğru kullanması için eğitimler verdik ve vermeye de devam edeceğiz.

Birliğimizden aldığımız güç, birlikteliğimizin verdiği enerjiyle Eylül ayı içerisinde yapacağımız Seçimli Genel Kurulu’nda HEDEFLEDİKLERİMİZİN DAHA FAZLASINI BERABER YAPMAK ve ECZACI ODAMIZI BERABER YÖNETMEK İÇİN 31. BÖLGE KOCAELİ ECZACI ODASI YÖNETİMİNE YENİDEN TALİBİZ.

Eczacı Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Birlikle Güçlüyüz, Birlikte Güçlüyüz.

İlgili Yazılar