İLKO İlaç’tan bir büyük adım daha İLKO İlaç’tan bir büyük adım daha
İLKO İlaç, sektör ve insanlık için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. TS EN ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip oldu.... İLKO İlaç’tan bir büyük adım daha

İLKO İlaç, sektör ve insanlık için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. TS EN ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip oldu.

Bu doğrultuda İLKO İlaç etkin kalite güvence anlayışı, modern ve yenilikçi yaklaşımları, alternatif ve gelişmekte olan teknolojik ve alt yapı donanımları sayesinde TS EN ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip oldu. Uluslararası geçerliliği olan bu belge ile İLKO İlaç’ın; ürün tasarımından başlayarak, satış sonrası gözetime kadar üretimin her aşamasında ‘Toplam Kalite Yönetimi’ prensiplerine ve cGMP kurallarına uygun olarak Tıbbi Cihaz üretimi yapabilme kapasitesine ve yetkinliğine sahip olduğu tescillendi.

Böylece İLKO İlaç ulusal ve uluslararası standartlara uygun tıbbi cihaz üretimi yaparak, kendi ihtiyaçlarının yanı sıra mevcut ve gelecekteki müşterilerinin gereksinim ve beklentilerini karşılayabilecek.

İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel konuyla ilgili şunları söyledi:

“Atmış olduğumuz bu adımın gücüyle her zaman olduğu gibi birlikte daha fazla değer üretebileceğimiz yeni bir döneme büyük bir heyecanla bakıyoruz. Kendi ihtiyaçlarımızın yanı sıra, mevcut ve gelecekteki müşterilerinin gereksinim ve beklentilerini karşılayabilecek nitelikte, ulusal ve uluslararası standartlara uygun tıbbi cihaz üretimi gerçekleştirme yolundaki bu adım, İLKO İlaç’ın olduğu kadar ülkemiz ilaç endüstrisinin de başarısıdır.”

 

 

 

İlgili Yazılar