Hatay Eczacı Odası’ndan Önemi Proje “Eczacınız Sizinle” Hatay Eczacı Odası’ndan Önemi Proje “Eczacınız Sizinle”
Hatay Eczacı Odası ve Samandağ Eczacı Odası Temsilciliği katkılarıyla Samandağ Abdullah Cömert Alanında ücretsiz olarak Astım-Koah, Hipertansiyon ve Obezite konulu etkinlik gerçekleştirildi. Eczacınız sizinle!... Hatay Eczacı Odası’ndan Önemi Proje “Eczacınız Sizinle”

Hatay Eczacı Odası ve Samandağ Eczacı Odası Temsilciliği katkılarıyla Samandağ Abdullah Cömert Alanında ücretsiz olarak Astım-Koah, Hipertansiyon ve Obezite konulu etkinlik gerçekleştirildi.

Eczacınız sizinle! Sloganı ile yapılan etkinlikte vatandaşlara astım, koah, diyabet, obezite, kolon kanseri, sigara bırakma danışmanlığı gibi konularda bilgi aktarıldı. Temel amacın halkın yaşam kalitesini arttırmak olduğunu belirten Hatay Eczacı Odası Genel sekreteri Ecz. Reşat Menderes Akgöl, Samandağlıların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplum sağlığı için önemli bir çalışma

Samandağ Eczacı Odası Temsilcisi Ecz. Burcu Yıldız “Eczacınız sizinle” isimli etkinliğe halkın önemli bir oranda katılım sağladığını ve toplum sağlığı açısından önemli bir çalışma yaptıklarına inandığını ifade etti. Etkinliğe katılan vatandaşların nefes, tansiyon, boy ve kilo ölçümleri yapıldı. Bilgileri kayıt altına alınan vatandaşların gerek görülmesi halinde hastanelere yönlendirileceği belirtildi. Samandağ Belediye Başkanı Mithat NehirAbdullah Cömert alanında gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Nefes ,tansiyon,boy ve kilo ölçümlerini yaptıran Başkan Nehir, eczacılarla bir süre sohbet etti. Başkan Nehir,Bu etkinliklerin halk sağlığı açısından önemli olduğunu, tekrar edilmesini temenni ettiklerini belirtti. CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Ayoğan’da bu etkinliğe katılarak destek verdi.

 

İlgili Yazılar