HAREKETSİZ KALMA, YAŞAMDAN KOPMA! HAREKETSİZ KALMA, YAŞAMDAN KOPMA!
Tromboz hastalığına dikkat çekmek amacıyla Hekimler, Hastalar ve Halk Beşiktaş’ta biraraya geliyor. . Türk Hematoloji Derneği, “International Society on Thrombosis and Haemostasis-ISTH” nın başlattığı ve... HAREKETSİZ KALMA, YAŞAMDAN KOPMA!

Tromboz hastalığına dikkat çekmek amacıyla Hekimler, Hastalar ve Halk Beşiktaş’ta biraraya geliyor.

.

Türk Hematoloji Derneği, “International Society on Thrombosis and Haemostasis-ISTH” nın başlattığı ve her kıtadan Tromboz ile ilgilenen organizasyonların katıldığı, “Dünya Tromboz Günü” kampanyası ortakları arasında yer almakta. Tromboza karşı farkındalığı arttırmak için, Dünya Tromboz Günü ve haftasında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Abdi İbrahim’in koşulsuz desteği ile bu önemli sağlık sorunu ile ilgili toplumda farkındalığı artırmak, trombozdan korunma ve tedavi yollarını anlatmak hedefiyle, 11 Ekim Salı günü Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda kurulacak çadırda yapılacak etkinlik kapsamında; Türk Hematoloji Derneği üyesi hekimler tarafından halkı bilgilendirme, ayrıca hastalıkla ilgili broşür dağıtımı, trombozu önlemek için ‘hareket etmeye’ dikkat çekmek amacıyla Flipbook aktivitesi (animasyonlu fotoğraf çekimi ve hareketli albüm) yapılacaktır. Katılımcılara ayrıca hatıra olarak şapka ve puzzle dağıtımı yapılacak.

İlgili Yazılar