Giresun Eczacı Odası’nda Yeniden Erdoğan Dönemi Giresun Eczacı Odası’nda Yeniden Erdoğan Dönemi
Giresun Eczacılar Odası’nın seçimli genel kurulu, odanın Sokakbaşı semtindeki binasının toplantı salonunda gerçekleştirildi. Seçime tek liste olarak giren mevcut başkan Ecz. Mine Erdoğan tekrar... Giresun Eczacı Odası’nda Yeniden Erdoğan Dönemi

Giresun Eczacılar Odası’nın seçimli genel kurulu, odanın Sokakbaşı semtindeki binasının toplantı salonunda gerçekleştirildi. Seçime tek liste olarak giren mevcut başkan Ecz. Mine Erdoğan tekrar başkan seçildi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun divan başkanlığında gerçekleştirilen genel kurula, il ve ilçelerden gelen çok sayıda eczacı katıldı. Bektaşoğlu, kendisinin de 41 yıllık eczacı olduğunu belirterek, “Her türlü sorununuzun çözümü için Ankara’da emrinizdeyim. Halkımıza sağlık ve tedavi sürecinde hizmet sunan bir mesleğin mensuplarısınız. Özveriyle görev yaptığınızı biliyorum. Yasa ve yönetmeliklerden kaynaklanan pek çok sorun var. Bunlarla ilgili odanızla çalışmaları birlikte yapacağız. Giresun Eczacı Odası başarılarıyla adından söz ettiren bir oda. Mesleğimiz için akademik çalışmaları var” dedi. Bektaşoğlu, eczacılara yeşil pasaport verilmesi, emeklilik ve diğer haklarla ilgili düzenleme yapılması, eczanelerin Tarım Bakanlığı görevlilerince denetlenmemesi yönünde TBMM’de çalışmaları olduğundan söz etti ve Sağlık Bakanı’na bunları ileteceğini ve kanun teklifleriyle gündeme getireceğini söyledi. İki gün süren genel kurulda, son olarak tek liste halinde seçimler yapıldı. Mevcut Başkan Ecz. Mine Erdoğan’ın hazırladığı listede, Çağrı Unat, Elif İnce Kırömeroğlu, Mehmet Akif Kelleci, Özgür Kahveci gibi isimleri yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. Genel kurula, AKP önceki dönem İstanbul Milletvekillerinden, Türk Eczacılar Birliği eski başkanı Mehmet Domaç da konuk olarak katıldı.

İlgili Yazılar