Sanofi Grubu şirketlerinden, nadir görülen hastalıklar alanında lider olan Genzyme’ın dünyada faaliyet gösterdiği ülkeler arasında düzenlediği “2015 Gaucher En İyi Uygulama Ödülü” Genzyme Türkiye...

1448262391_Gaucher_Genzyme_Odul_Fotograf


Sanofi Grubu şirketlerinden, nadir görülen hastalıklar alanında lider olan Genzyme’ın dünyada faaliyet gösterdiği ülkeler arasında düzenlediği “2015 Gaucher En İyi Uygulama Ödülü” Genzyme Türkiye proje ekibinin oldu.
Yaklaşık 100 ülkede nadir görülen hastalıklar için ürün ve hizmet geliştiren Genzyme, her yılGaucher hastalığı alanında “En İyi Uygulama” yarışması düzenliyor. MENA, Pakistan, Fransa, Romanya ve Türkiye’nin ilk 5’e kaldığı bu yılki yarışmada “Uzmanlıklar Arası Köprü” projesiyleen fazla oyu alan Türkiye, bu ödüle layık görüldü. Proje sayesinde Gaucher gibi ciddi bir hastalığın erken teşhis edilmesi ile ortaya çıkabilecek komplikasyonların ve ölümlerin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bunun sağlık harcamalarında ortaya çıkan ekonomik kaybın azaltılmasına da önemli bir katkısı oluyor. Böylece, “Uzmanlıklar Arası Köprü” projesi hem ekonomik, hem de sağlık alanlarında ülkeye katkı sağlıyor.

 

 

Genzyme Türkiye ekibi, “Uzmanlıklar Arası Köprü” projesini hayata geçirdi, hastalık teşhis oranları arttı

Nadir bir hastalık olan ve tedavi edilmediği takdirde ölümle sonuçlanan Gaucher hastalığı hakkında farkındalık oluşturulması amacıyla hazırlanan Uzmanlıklar Arası Köprü projesi geçtiğimiz yıl hayata geçirildi. Proje kapsamında hastalığın teşhis edilmesinin hızlandırılması amacıyla farklı branşlardan hekimler bir araya getirildi ve bu hekimler hastalığa ilişkin bilgi alışverişinde bulundular. Gaucher hastalığına ilişkin bu buluşmalar ve vaka paylaşımları sonucunda Gaucher hastalarının teşhisinde önemli artışlar meydana geldi.

 

“Bizim için ödülden çok hasta ve ailelerine dokunmak daha önemli”

Genzyme Türkiye ekibinin Nadir Görülen Hastalıklar ve Endokrinoloji’den sorumlu İş Birim Direktörü Neslihan Yüce, Genzyme Türkiye ekibinin dünya çapında ödül almasının önemli bir başarı olduğunu vurgulayarak “Genzyme’ın erken teşhis ve tanının önemi konusunda düzenlediği farkındalık çalışmaları şirketin bu alanda başarı hikâyeleri yazmasına da vesile oldu. Genzyme Türkiye olarak daha önce de pek çok ödül aldık. Hekimler arasında köprü

 

oluşturarak Gaucher hastalığı hakkında farkındalık yarattığımız “Uzmanlıklar Arası Köprü” projesi ile hastaların hayatlarında fark yaratabildiğimiz için gururluyuz. Ödül almaktan çok hastalığın teşhis edilebilmesi aşamasında sağladığımız başarı, hasta ve ailelerine dokunmak bizim için çok daha önemli” açıklamasında bulundu.

 

Sanofi Hakkında

Sağlıkta global bir lider olan Sanofi hastaların ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar, hayvan sağlığı ve Genzyme. Sanofi Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir.

 

 

Bir Sanofi Şirketi olan Genzyme Hakkında

Genzyme, yaklaşık 35 yıldır nadir hastalıklara yönelik dönüşüm sağlayacak tedavilerin geliştirilmesi ve sunulmasına öncülük etmiştir. Hedeflerine dünya standartlarında araştırmalar aracılığıyla ve çalışanlarının bağlılığı ile ulaşan Genzyme, Nadir hastalıklara ve multipl skleroza odaklanarak hizmet verdiği hastaların ve ailelerin yaşamları üzerinde olumlu bir etki yaratmaya odaklanmaktadır. Bu hedef Genzyme’a her gün rehberlik etmekte ve ilham vermektedir. Genzyme’ın dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde bulunan mevcut portföyü tıp alanında çığır açan ve yaşam kurtaran ilerlemeleri temsil etmektedir. Bir Sanofi şirketi olarak, Genzyme dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden birinin kapsam ve kaynaklarından yararlanmakta ve hastaların yaşamlarını iyileştirmeye yönelik taahhüdü paylaşmaktadır. Ayrıntılı bilgiwww.genzyme.com.tr sitesindedir. Genzyme® Genzyme Corporation’ın tescilli markasıdır. Tüm hakları saklıdır.

 

 

Gaucher Hastalığı Hakkında

Gaucher (go-şe olarak telaffuz edilir) hastalığı bazı organlarda ve kemiklerde yağsı bir madde birikimine neden olan kalıtsal genetik bir hastalıktır. Çok çeşitli şikâyetlere neden olabilen Gaucher Hastalığı, dünya çapında 30.000 kişiyi etkilemektedir.

Başlıca belirti ve bulguları: İçinde madde biriken Gaucher hücreleri başta karaciğer, dalak ve kemik iliği olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerine yerleşir. Gaucher hücrelerinin birikimi dalak ve karaciğerde büyüme, kanamaya yatkınlık ve ciltte morarmalar, kansızlık ile diğer bir takım belirti ve bulgulara neden olabilir. Daha nadir olarak beyin ve sinir sistemi etkilenebilir.

İlgili Yazılar