Farmakon 2015 gerçekleştirildi Farmakon 2015 gerçekleştirildi
Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından organize edilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Ulusal Eczacılık Öğrenci Kongresi Farmakon 2015” Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Atatürk... Farmakon 2015 gerçekleştirildi

fft256_mf7871386Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından organize edilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Ulusal Eczacılık Öğrenci Kongresi Farmakon 2015” Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zühal Güvenalp, “Açıldığı tarihten bugüne kadar birçok kongreye ev sahipliği yapan fakültemizde, düzenlenen III. Ulusal Eczacılık Öğrenci Kongresinin bilimsel kısmında söz alacak konuşmacıların konu başlıklarına bakıldığında, eczacıların çalıştığı her alanla ilgili farklı konuların, mesleğin şu anda sahip olduğu sorunların ve gelecekten beklentilerin konuşulup tartışılacağı görülmektedir” dedi.

Güvenalp, eczacılık öğrencilerinin mesleğe dair amaçlarını sorgulayabilecekleri, mesleki bilimsel bilgiyi paylaşma ve tartışma fırsatı yakalayabilecekleri, akranları ile bir arada olmanın heyecanını yaşayabilecekleri, yeni dostlukların gelişeceği başarılı bir kongre olmasını diledi.

17 yıldır eğitim veren Eczacılık Fakültesi yönetim kadrosunun ve öğretim üyelerinin, öğrencilerini bilim insanı, araştırmacı, yönetim becerisi olan, eğitimli, etik değerlere bağlı, bilgi ve görgü bakımından en üst seviyede eczacılar olarak mezun etmek için elindeki bütün imkânları kullanarak üstün gayretle çalıştıklarını belirten 13. Bölge Erzurum Eczacı Odası Genel Sekreteri Hakan Özcan, “Eczacılar olarak gelecek vizyonumuz; insanların sağlık ve esenliğini artırmada, halk sağlığını koruyup güçlendirmede, evrensel, eşitlikçi, sürdürülebilir, yüksek kaliteli, yenilikçi ve insan odaklı sağlık sistemlerinin oluşmasında eczacıyı birinci basamak sağlık danışmanı olarak merkeze koymak, eczacının vazgeçilmezliğini kanıtlamak olmalıdır” diye konuştu.

20 üniversiteden 321 katılımcının iştiraki ettiği program, Erzurum şehir gezisi ve Palandöken Tesislerinde yapılan kayak etkinliği ile sona erdi.

Yorum Bulunamadı

Aşağıdaki Yorum bırakmak için ilk olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar