Eczacılığın Geleceği Bu Dergide Eczacılığın Geleceği Bu Dergide
Değerli Eczacılar, Söze sektörün en iyi dergisi olarak 12 yıldır bizleri zirvede tutan siz değerli okurlarımızın 14 Mayıs Eczacılık Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlayarak... Eczacılığın Geleceği Bu Dergide

Değerli Eczacılar,

Söze sektörün en iyi dergisi olarak 12 yıldır bizleri zirvede tutan siz değerli okurlarımızın 14 Mayıs Eczacılık Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlayarak başlamak istiyorum.

Bugünlerde içinde bulunduğumuz gündem hem yoğun hem de bir o kadar heyecanlı;

PharmaSea’ye Yoğun İlgi

Bu sene üçüncüsüne hazırlandığımız Gemide Eczacılık Kongresi’ne birçok eczacımız rezervasyonlarını şimdiden tamamlarken, bilim kurulumuz ve organizasyon komitemiz kongrenin tüm katılımcılarına eşsiz bir deneyim yaşatması amacıyla özverili çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyor. Geçtiğimiz sayıda etkinliğimize Ayhan Sicimoğlu’nun katılacağını da duyurmuştuk. Ancak konu detayları ile ilgili aramızdaki mutabakatın tam gelişmemesi sonucunda üzülerek Ayhan Sicimoğlu’nun katılamayacağını bildirmek isterim. PharmaSea’nin güncel kongre programına ve detaylı bilgilere

www.pharmasea2017.com sayfamızdan takip edebilir veya 0212 951 09 61 numaralı telefonumuzu arayarak ulaşabilirsiniz.

Eczacılığın En Büyük Buluşması İVEK 2017

İVEK Vakfı tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen İVEK Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi’ne Novi Medya olarak tam kadro katıldık ve PR medya tanıtım desteği sunduk. Ayrıca dergimiz Yazı İşleri Müdürü Ecz. Taner Döven de moderatörlük görevini başarıyla üstlendi. Sektörün tüm paydaşlarının katıldığı, 9 bin katılımcıyla, 4 gün süren etkinliğin açılışında PR desteğimiz için teşekkür plaketimizi Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’dan teslim aldık. Biyoteknoloji programıyla dikkat çeken bu seneki İVEK’le ilgili detaylı raporumuzu bir sonraki sayımızda sizlere sunacağız.

Bu ay ayrıca Novi Medya olarak Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği Farmasötik Gelişim Günleri etkinliğine de sponsoruz. Ayrıca kardeş yayınımız Bizimeczacı Dergisi’nin Yazı İşleri Müdürü Ecz. Berk Zafer de Bilişim Eczacılığı konusunda öğrencilere bir konuşma yapacak.

Mesleğin Geleceğine;

Öğrencilerimize Tam Destek

Gerek Novi Medya Grubu olarak, gerekse ArGeVis olarak, geleceğin eczacılarına yatırımlarımız devam ediyor. Bu ay kapak konumuza geleceğin eczacılarını taşıdık. Yeni mezunlar sektörden neler bekliyor ve kendilerini sektörde neler bekliyor, yetkili ağızlardan görüşlerle derlediğimiz kapak konumuz eczacılık dünyasının en önemli yakın gelecek gündemlerinden birisi. Kapak konumuzda işlediğimiz, eczacılığın farklı istihdam alanlarıyla ilgili olarak öğrencilerimizin farkındalıklarını artırmaya yönelik ArGeVis Bilişim Eczacılığı staj programımız, 7-15 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Staj başvuruları çok kısa bir süre içerisinde başlayacak.

Dergimizin bu sayısı, sizlere klinik eczacılık, mesleki ingilizce, gibi yenilikçi köşeleriyle yine zengin ve çok farklı içerikler sunuyor.

Sevgi ve Saygılarımla

İlgili Yazılar