“Eczacılar ve Hastalar Mağdur Olmayacak” “Eczacılar ve Hastalar Mağdur Olmayacak”
Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, Selçuk Ecza Deposunun yöneticilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Karaarslan, “Ecza deposunda çıkan yangın sonrası, 420 eczane ve... “Eczacılar ve Hastalar Mağdur Olmayacak”

Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, Selçuk Ecza Deposunun yöneticilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Karaarslan, “Ecza deposunda çıkan yangın sonrası, 420 eczane ve hastalarımız mağduriyet yaşamayacak” dedi.

Efeler Girne Mahallesinde bulunan Selçuk Ecza Deposunda elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle, deponun zemin katı kullanılamaz hale geldi. Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın, deponun üst katlarına sıçramadan söndürüldü.

 

“Tek Tesellimiz Can Kaybı Yaşanmaması”

Yangın nedeniyle zarar gören ecza deposunun yetkililerine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, Aydın’ın en büyük 2 ilaç deposundan biri olan Selçuk Ecza Deposunun kısa sürede yaraları saracağını belirtti. Yangın sırasından dumandan etkilenen ve hastanelere kaldırılan 8 kişinin de taburcu edildiğini ifade eden Karaarslan, “Ecza deposunda çıkan yangının elektrik kontağından çıktığı kamere kayıtlarıyla tespit edilmiş durumda. Türkiye çapında hizmet veren Selçuk Ecza Deposu, bu yangında büyük çaplı maddi zarara uğradı. Ancak, büyük bir kuruluş olan bu firmamız, kısa sürede giderecektir. Bu firmadan hizmet alan il genelindeki 420 eczanemiz ve hastalarımız mağduriyet yaşamayacak. Yangın esnasında dumandan etkilenen ve hastaneler sevk edilenler, taburcu oldu. Tek tesellimiz can kaybı yaşanmaması” diye konuştu.

İlgili Yazılar