Abdi İbrahim Yetkilileri, Öğrencilerle Buluştu Abdi İbrahim Yetkilileri, Öğrencilerle Buluştu
Türkiye’de ilaç sektörünün en önde gelen firması olan Abdi İbrahim firması yetkilileri ile Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı öğrencileri... Abdi İbrahim Yetkilileri, Öğrencilerle Buluştu

Türkiye’de ilaç sektörünün en önde gelen firması olan Abdi İbrahim firması yetkilileri ile Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı öğrencileri bir araya geldi.

Türkiye’de ilaç sektörünün en önde gelen firması olan Abdi İbrahim firması yetkilileri ile Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı öğrencileri bir araya geldi. Sungurlu Meslek Yüksekokulunda düzenlenen etkinlikte, Yüksekokul öğrencilerinin derslerde aldığı teorik bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmeleri, iletişim becerileri kazanmaları, öz güvenlerinin gelişmesi, mesleklerini her yönüyle tanıyıp, kişisel gelişimlerini artırmaları, iş dünyasını tanımaları, öğrencilerin farkındalıklarının artırılması hedeflendi.

öğrencilerle-buluştu

Bilindiği gibi her yıl büyümekte olan ilaç sektörü ve ilerleyen teknoloji ile birlikte sağlık alanındaki gelişmeler Tıbbı Tanıtım ve Pazarlama Programının önemini artırırken, bu bölüm mezunlarına ihtiyaç de giderek artıyor. Düzenlenen etkinlikte, Abdi İbrahim Firması Karadeniz Bölge Müdürleri Erdoğan Başar ve Ömer Seyhan, Tıbbi Tanıtım Temsilcileri Arif Hikmet Satır ve Bekir Çınar tecrübelerini öğrencilere aktardılar.

Düzenlenen programda öncelikle Abdi İbrahim firması hakkında bilgi verilerek çalışma koşulları anlatıldı. Etkinlikte mezuniyet sonrası iş başvurusu yapıldıktan sonra mülakatta dikkat edilen hususlar ve tıbbi tanıtım temsilcisi olarak göreve başladıktan sonra ilaç tanıtımı ve satışını gerçekleştirmek amacıyla doktor ziyareti, eczane ziyareti hakkında bilgiler ve iş deneyimleri ayrıntılı bir şekilde öğrencilere anlatıldı.
 

 

 

 

 

İlgili Yazılar