13 Eczacı Odasının Daha Seçim Sonuçları Belli Oldu 13 Eczacı Odasının Daha Seçim Sonuçları Belli Oldu
Oda seçimlerinde ikinci dalga geçtiğimiz pazar günü (dün) yapılan seçimler ile sona erdi. Son seçimlerin ardından 13 eczacı odasının daha başkanları belli oldu. Yapılan... 13 Eczacı Odasının Daha Seçim Sonuçları Belli Oldu

Oda seçimlerinde ikinci dalga geçtiğimiz pazar günü (dün) yapılan seçimler ile sona erdi. Son seçimlerin ardından 13 eczacı odasının daha başkanları belli oldu.

Yapılan seçimlerin ardından 11 eczacı odasının başkanları aynı kalırken 2 odanın başkanları değişti. Bursa ve Kırklareli Eczacı Odaları seçime tek liste ile gitmelerine rağmen başkanlığı mevcut genel sekreterlerine devretti.

 

Son seçimler sonucunda eczacı odası başkanları şu şekilde belilendi.

 

Ankara Eczacı Odası

Bu yıl Ankara Eczacı Odası’nda iki başkan yarıştı. Seçim sonucunda, Birleşik Eczacılar Grubu adayı mevcut Başkan Ecz. Süleyman Güneş ve ekibi kazanan taraf oldu. Ancak diğer listenin Başkan adayı Ecz. Gamze Taşçıer liste delerek TEB Delegasyonu listesine girme başarısına imza attı.

 

Aydın Eczacı Odası 

Aydın Eczacı Odası’nda seçime tek liste ile gidildi. Mevcut Başkan Ecz. Sefa Karaarslan ve ekibi yola devam dedi.

 

Batman Eczacı Odası 

Batman Eczacı Odası’nda tek liste ile yapılan seçimde mevcut yönetim güven tazeledi. Ecz. Adnan Bayhan ve ekibi güven tazeleyerek göreve devam edecekler.

 

Bursa Eczacı Odası: 

Bursa Eczacı Odası’nda başkan değişikliği yaşandı. Tek liste ile seçime gidildi ve mevcut yönetim listesi tekrar seçildi. Mevcut Başkan Ecz. Yalın Ökmen görevini Oda Genel Sekreteri Ecz. Okan Şahin’ e devretti. Bursa Eczacı Odası, Başkan Ecz. Okan Şahin ile yola devam edecek.

 

Elazığ Eczacı Odası

Elazığ Eczacı Odası seçimlere tek liste ile gitti. Mevcut Başkan Ecz. Mehmet Ulaş Güner tekrar başkan seçildi.

 

Eskişehir Eczacı Odası

Tek liste ile girilen seçimlerde Başkan Ecz. Yücel Yenilmez ve arkadaşları güven tazeledi. Bu sonuçlara göre Yenilmez 6. kez başkan seçilmiş oldu.

 

Kırklareli Eczacı Odası

Kırklareli’nde tek liste ile seçime gidildi. Mevcut yönetim güven tazeledi ancak Mevcut başkan Ecz. Aysu Yetim Gerenli görevi bıraktı. Mevcut Genel Sekreter Ecz. Çelikcan Polat Başkanlık bayrağını devraldı.

 

Kocaeli Eczacı Odası

Kocaeli Eczacı Odası’nda iki liste başkanlık için yarıştı. Demokrat Eczacılar Platformu adayı (Mevcut başkan) Ecz. Bilal Arpacı ve Eczacı Dayanışma Birliği adayı Ecz. Melike Düzcü’nün yarıştığı seçimleri, Mevcut Başkan Ecz. Bilal Arpacı kazandı.

 

Mardin Eczacı Odası

İki liste başkanlık için yarıştı. Mevcut Başkan Ecz. Uğur Elik ve listesi kazanan taraf oldu.

 

Nevşehir Eczacı Odası

Seçimlere tek liste ile gidildi. Mevcut Başkan Ecz. Tansu Dörtkol ve ekibi tekrar göreve seçildi.

 

Tekirdağ Eczacı Odası

Tek listenin girdiği seçimlerde Mevcut Başkan Ecz. Tolga Çetinkaya güven tazeleyerek yola devam dedi.

 

Tokat Eczacı Odası 

İki listenin yarıştığı seçimlerde Mevcut Başkan Ecz. Ahmet Dutoğlu ve ekibi seçimi kazandı.

 

Van Eczacı Odası 

İki listenin yarıştığı seçimlerde Mevcut Başkan Ecz. Ahmet Dutoğlu ve ekibi seçimi kazandı. Ecz. Naman Mızrak’ın yönetim listesi seçimi kazanmasına rağmen Ecz. N. Gonca Bozkurt, tek başına liste delerek yönetim kuruluna girmeyi başardı. Aynı şekilde 5 kişilik TEB Delegasyon listesinde 3 kişi Mızrak’ın listesinden, 2 kişi ise Bozkurt’ un listesinden olmak üzere karma bir şekilde oluştu.

İlgili Yazılar